Dostęp do najnowszych materiałów bezpośrednio na Twojej skrzynce e-mail

Cytaty

Arystoteles
By Sting

Arystoteles

Filizof starożytnej Grecji

„Po pierwsze, miej zdefiniowany, jasno określony cel (ideał, zadanie). Po drugie, zdobądź potrzebne zasoby by do niego dojść; wiedzę, pieniądze, materiały, metody. Po trzecie, skieruj wszystkie te zasoby na osiągnięcie celu”

Aleksander Pope
By Jean-Baptiste van Loo

Alexander Pope

Angielski poeta

„Ludzi uczyć potrzeba tak, by nie wiedzieli; O nowych rzeczach mówić, że tylko zapomnieli.”

Jeff Bezos
By Seattle City Council from Seattle

Jeff Bezos

Prezes, dyrektor firmy Amazon

„Zacznij od małej firmy, a następnie ją rozwijaj. Zawsze myśl 3 kroki do przodu. Ważne rzeczy rób rano. Słuchaj swojej intuicji. Wysypiaj się.”

biblia nowy testament
By HOWI

Biblia, Nowy Testament

Ew. Łukasza 6:45-49

„Kto zaś słucha, a nie czyni, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu, i uderzyły weń wody, i wnet runął, a upadek domu owego był zupełny.”

Warren Buffett
By Mark Hirschey

Warren_Buffett

Amerykański inwestor giełdowy

„1. Nigdy nie trać pieniędzy; 2. Nigdy nie zapominaj o zasadzie pierwszej.”

„Nigdy nie inwestuj w biznes, którego nie rozumiesz.”

Dale Carnegie
By en.wikipedia.org

Dale Carnegie

Amerykański pisarz z zakresu psychologii i historii

 „Jeśli chcesz być lubiany, słuchaj ludzi.”

„Jeśli powiesz mi, kiedy czujesz się ważny, powiem Ci kim jesteś.”

„…pewna wieśniaczka pod koniec ciężkiego dnia pracy ustawiła przed mężem i synami olbrzymią kopę siana. Gdy zaczęli dopytywać się, czy przypadkiem nie zwariowała, odparła: A skąd miałam wiedzieć, że to zauważycie? Gotuję dla was już od dwudziestu lat i przez cały ten czas nie powiedzieliście nawet, że nie jecie siana.”

Stephen Covey
By Stephen Covey

Stephen R. Covey

Mówca motywacyjny, ekspert z dziedziny rozwoju osobistego

„Oczami wyobraźni zobacz siebie idącego na pogrzeb kogoś bliskiego. Wyobraź sobie, jak jedziesz do kościoła, parkujesz samochód i wysiadasz z niego. Wchodzisz do kościoła, słyszysz łagodne dźwięki organów, widzisz kwiaty. Dookoła twarze rodziny i przyjaciół. Zebranych przepełnia smutek po stracie, ale i radość, że znali zmarłego. Podchodzisz do trumny, zaglądasz do niej i nagle… stajesz twarzą w twarz ze sobą. To twój pogrzeb – za trzy lata od dziś. A ludzie ci przyszli, by cię uczcić, wyrazić miłość i wdzięczność za twoje życie. Zajmujesz miejsce w ławce. Czekając, aż zacznie się uroczystość, zaglądasz do programu uroczystości pogrzebowej. Będzie czworo mówców. Pierwszy reprezentuje twoją rodzinę, tę najbliższą i dalszą – dzieci, braci, siostry, bratanków, siostrzenice, ciotki i wujów, kuzynów i dziadków, którzy przybyli tu z całego kraju. Drugi mówca to jeden z twoich przyjaciół, ktoś, kto naprawdę może dużo o tobie powiedzieć. Trzeci jest z twojej pracy, a czwarty z kościoła, czy też organizacji społecznej, w której działasz. A teraz dobrze się zastanów. Co chciałbyś usłyszeć od każdego z mówców o sobie i swoim życiu? Jakiego męża i ojca, czy jaką żonę i matkę chciałbyś ujrzeć w ich słowach? Jakim synem, córką czy kuzynem chciałbyś być? Jakim przyjacielem? Jakim kolegą z pracy? Jak chciałbyś, by postrzegali twój charakter? O jakich twoich osiągnięciach i wkładach chciałbyś, by pamiętali? Popatrz na tych, którzy cię otaczają. W jaki sposób chciałbyś wpływać na ich życie? Zanim zaczniesz czytać dalej, poświęć kilka minut na zanotowanie tego, co czujesz.”

Howard Dayton
By http://www.briankluth.org/

Howard Dayton

Ekspert w dziedzinie zarządzania finansami

“Ludzie kupują rzeczy, których nie potrzebują, za pieniądze, których nie mają, by zaimponować ludziom, których nie lubią”.

Benjamin Disraeli

Benjamin Disraeli

Brytyjski polityk

No success in public life can compensate for failure in the home.” – „Nawet największy sukces w życiu publicznym nie zrekompensuje porażki w domu.”

Tryon Edwards

Tryon Edwards

Amerykański teolog

„Na początku może być cienki jak pajęczyna, którą łatwo jest rozerwać, ale jeśli nie napotka żadnego oporu, szybko obwiąże nas stalowym łańcuchem.”

Albert Einstein
By Ferdinand Schmutzer

Albert Einstein

Fizyk teoretyczny i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

„Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.”

Ralph Waldo Emerson

Ralph Waldo Emerson

Amerykański poeta i eseista

„Do thing and you will have the power.” – “Działaj, bowiem z działania bierze się energia.”

Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli.”

„Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy.”

Henry Ford

Henry Ford

Amerykański przemysłowiec, inżynier oraz założyciel Ford Motor Company

Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.

Franciszek VI książe

Franciszek VI

Książę de la Rochefoucauld, Francuski pisarz, pamiętnikarz i filozof

„Jeśli chcesz mieć wrogów, bądź lepszy od swoich przyjaciół. Lecz jeśli chcesz mieć przyjaciół, pozwól, aby przyjaciele byli lepsi od Ciebie”.

Viktor Frankl
By Prof. Dr. Franz Vesely

Viktor Emil Frankl

Austriacki psychiatra i psychoterapeuta, więzień obozów koncentracyjnych, twórca logoterapii

“Ten ostateczny sens w zrozumiały sposób przekracza i przewyższa ograniczone możliwości intelektualne człowieka; w logoterapii mówimy w tym kontekście o supersensie. Zadaniem człowieka nie jest bowiem, jak nauczają niektórzy filozofowie egzystencjalni, cierpliwie znosić bezsens życia, lecz raczej własną niemożność opisania jego bezwarunkowego sensu w sposób racjonalny”.

Sigmund Freud

Sigmund Freud

Twórca psychoanalizy, austriacki lekarz

„Spróbujmy poddać kilku jak najbardziej zróżnicowanych osobników działaniu głodu. Wraz z nasilającym się imperatywem, jakim będzie dążenie do zaspokojenia głodu, indywidualne różnice między nimi zaczną się zacierać, a w ich miejsce pojawi się solidarne dawanie wyrazu tej samej niezaspokojonej potrzebie”.

Yuval Noah Harari
By CityTree

Yuval Noah Harari

Izraelski historyk i profesor

„Być może więc szczęście to zestrajanie własnych złudzeń, co do znaczenia z panującymi złudzeniami zbiorowymi. Dopóki moja osobista opowieść współbrzmi z opowieściami otaczających mnie ludzi, dopóty będę przekonany, że moje życie ma sens i w tym przekonaniu będę odnajdywać szczęście.”

„Wczorajsze luksusy stają się dzisiejszą koniecznością. Jednym z nielicznych żelaznych praw historii jest to, że luksus przeważnie staje się koniecznością i rodzi nowe obowiązki. Kiedy ludzie przyzwyczajają się do jakiejś wygody, postrzegają ją jako rzecz oczywistą. Następnie zaczynają na niej polegać. Wreszcie dochodzą do sytuacji, w której nie potrafią bez niej żyć.”

„Religia to system ludzkich norm i wartości ufundowany na wierze w ponadludzki porządek. Teoria względności nie jest religią, ponieważ nie istnieją (przynajmniej na razie) żadne ludzkie normy i wartości, które by się na niej opierały. Piłka nożna nie jest religią, ponieważ nikt nie twierdzi, że jej zasady zostały ustanowione przez nadludzką instancję. Islam, buddyzm i komunizm są religiami, ponieważ stanowią systemy ludzkich norm i wartości ufundowanych na wierze w ponadludzki porządek (trzeba tu zwrócić uwagę na różnicę między „ponadludzkim” a „nadprzyrodzonym”. Buddyjskie prawo natury i marksistowskie prawa ekonomii są ponadludzkie, ponieważ nie zostały ustanowione przez ludzi. Nie są jednak nadprzyrodzone).”

Hipokrates popiersie

Hipokrates

Grecki Lekarz

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby”.

Joanna Ignac

Joanna Ignac

Instruktorka jogi

„Religia nie ma znaczenia, ponieważ w duchowości chodzi o uniwersalne wartości, takie jak między innymi szeroko pojmowane dobro, życzliwość, troskę”.

Marcin Iwuc
By dziendobry.tvn.pl

Marcin Iwuć

Bloger finansowy

”Na emeryturze będę żył z oszczędności, a w drugim tygodniu, to już nie wiem.”

Otylia Jędrzejczak
By Silar

Otylia Jędrzejczak

Polska Pływaczka
i Filantropka

Każdy może mieć klucz do swojego sukcesu. Wystarczy że będzie chciał.”

Steve Jobs
By MetalGearLiquid

Steve Jobs

Jeden z trzech założycieli firmy Apple

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną!”

Beia Johnson
By i.ytimg.com

Beia Johnson

Autorka i twórczyni @zerowastehome

„Nie potrzebujemy garstki ludzi, którzy doskonale stosują ideę #zerowaste. Potrzebujemy milionów ludzi, którzy robią to niedoskonale”.

Robert Kiyosaki
By Casey Konstantín

Robert Kiyosaki

Amerykański inwestor, biznesmen

„Zamiast pracować dla pieniędzy, pozwólmy pieniądzom pracować dla nas.”

Konfucjusz

Konfucjusz

Chiński Filozof

„Nie istnieje granica poznania, zawsze możemy być w czymś lepsi. Warto próbować. Nie warto się poddawać. A skoro już próbujemy, czemu nie zrobić tego lepiej, skuteczniej i efektywniej.

„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”

„Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”

Abraham Lincoln

Abraham Lincoln

Prezydent Stanów Zjednoczonych

„Ludzie są dokładnie tak szczęśliwi, jak myślą, że są.”

Anthony de Mello
By Boris Ivanisevic

Anthony de Mello

Hinduski jezuita, psychoterapeuta, mistyk, kierownik duchowy

„Życie duchowe jest czymś w rodzaju romansu, w którym Bóg bawi się w chowanego. Ukrywa się, a my Go szukamy; wtedy wraca i wszystko jest w porządku. I znowu się chowa. Takie jest życie duchowe.”

„Pomóż nam znaleźć Boga.

Nikt nie może wam w tym pomóc.

Dlaczego?

Dlatego, że nikt nie może pomóc rybie w odnalezieniu oceanu.”

Joseph Murphy
By Dr. Anupam Saini

Joseph Murphy

Irlandzki pisarz, filozof, ekspert podświadomości

„Prawem życia jest prawo wzrostu.”

„Nikt nie żywi pogardy ani nienawiści do kaleki – a ludzi psychicznie kalekich jest wielu. Trzeba im okazywać współczucie i zrozumienie. Rozumieć wszystko to wszystko wybaczać.”

NN

NN

„Proszę Cię, Boże, jeśli nie możesz sprawić bym była szczupła, spraw by inni byli grubsi ode mnie.”

Osho
By Sjakkelien Vollebregt

Osho

Hinduski Guru

„Umysł to wspaniały sługa, ale niebezpieczny władca.”

„Urodziłeś się wolny, ale żyjesz w kajdanach. I zaakceptowałeś te kajdany bardzo chętnie i radośnie, gdyż są zrobione ze złota. Kajdany władzy, prestiżu, powszechnego poważania – wszystkie są pokryte pięknymi kwiatami. I pragniesz ich więcej, coraz więcej, bo myślisz, że one cię zdobią; myślisz, że są celem życia i jego znaczeniem. Problem nie tkwi w tym, jak osiągnąć wolność. Wolność jest twoją wewnętrzną naturą. Nie musisz jej osiągać. Problem tkwi w tym, jak pozbyć się kajdan: przede wszystkim musisz rozpoznać i zrozumieć, że kajdany są kajdanami, a nie ozdobą.”

Chuck Pyle
By lastfm.freetls.fastly.net

Chuck Pyle

Amerykański piosenkarz i gitarzysta country-folk

„Pielęgnowanie żalów przypomina picie trucizny w oczekiwaniu, że druga osoba umrze.”

Ramsey Dave
By nab.org

Dave Ramsey

Finansowy guru wychodzenia z długów

Budżet domowy to mówienie twoim pieniądzom gdzie mają iść zamiast zastanawiania się gdzie one się rozeszły autor sprawdzić

Jim Rohn
By optimize.me

Jim Rohn

Amerykański przedsiębiorca, mówca motywacyjny

„Jedyną gorszą rzeczą od nieprzeczytania żadnej książki w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu dni jest nieprzeczytanie żadnej książki w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu dni i myślenie, że to nie ma znaczenia.”

Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”.

„Biedni mają duże telewizory, bogaci – duże biblioteki.”

William Shakespeare

William Shakespeare

Angielski poeta, dramaturg, aktor

„Nie ma rzeczy złych lub dobrych, to myśl czyni je takimi.”

Eckhart Tolle
By Kyle Hoobin

Eckhart Tolle

Przewodnik duchowy i autor książek

Wiara w przyszłe niebo, potrafi stworzyć teraźniejsze piekło”.

„Ale jak byśmy funkcjonowali w tym świecie, gdyby nie poczucie czasu? Nie byłoby do czego dążyć. Nie wiedziałbym nawet, kim jestem, bo przecież to moja przeszłość czyni mnie tą a nie inną osobą. Moim zdaniem, czas to coś ogromnie cennego, a my musimy nauczyć się mądrze nim gospodarować, zamiast go marnotrawić.”

Brian Tracy
By adrianniculescu.files.wordpress.com

Brian Tracy

Ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, autor niezliczonych książek

„Przyszedłeś na ten świat, mając więcej talentów i umiejętności, niż zdołasz wykorzystać. Nie jesteś w stanie odkryć swojego pełnego potencjału, nawet gdybyś mógł się urodzić sto razy.”

Mark Twain

Mark Twain

Amerykański pisarz

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

„Przeżyłem wiele lat, martwiąc się o rzeczy, które w ogóle się nie wydarzyły.

„Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać, że został oszukany.

Thomas John Watson
By IBM

Thomas John Watson

Amerykański przedsiębiorca

„If you want to increase your success rate, double your failure rate.” – “Jeśli chcesz zwiększyć swój wskaźnik sukcesu, podwoj swój wskaźnik niepowodzeń.”

Grafiki użyte na stronie są głównie na licencji domeny publicznej oraz CC BY-SA 4.0, CC BY 2.0, CC BY-SA 2.5, CC BY-SA 3.0, CC0
Każde ze zdjęć prowadzi do źródła, w większości wikipedia.org
Strona umożliwia także wpisania szybkiego odnalezienia autora cytatu poprzez dopisanie jego nazwy po znaku – “#” np. life4more.pl/cytaty/#Konfucjusz jeśli nazwa autora składa się z dwóch członów jak imię i nazwisko, należy rozdzielić je znakiem podłogi 🙂 lub inaczej podkreślaniem – “_”
Cytaty zaczerpnięte są głównie z książek, zasłyszane, lub też przekazane nam do wykorzystania przez naszych czytelników.
Jeśli masz kolejne fajne cytaty, podziel się nimi z nami :).

close

Zapisz się na newsletter!

Pobierz darmowy e-book

Aby być na bieżąco już dziś
Dołącz do nas już dziś korzystaj z darmowych treści i niespodzianek po zapisaniu się do listy.

Jeśli nie znajdziesz maila zobacz do folderu SPAM

Zapisując się na listę mailingową akceptujesz naszą politykę prywatności. Nigdy nie będziemy Cię spamować, nikomu nie udostępnimy Twojego adresu. Będziemy Cię jedynie informować o treściach, pomogą Ci być szczęśliwszym, skutecznym, silnym, sprawnym i zdrowym człowiekiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *