Dostęp do najnowszych materiałów bezpośrednio na Twojej skrzynce e-mail

Trylogia bogatego ojca – Robert T Kiyosaki i moja subiektywna opinia

Dziś kilka słów więcej o tej książce 😊

Książki najpopularniejszego guru finansowego, wszechstronnego inwestora Sharona Lechter Roberta T. Kiyosaki. Każdy, kto chodź trochę interesuję się finansami zna tę 3 najpopularniejsze pozycje. Podręcznik inwestora z zakresu myślenia jak biznesmen i inwestor, ale także wykorzystywania dźwigni związanej z rynkiem nieruchomości. Chcesz zostać rentierem, zacząć “ostro” i świadomie inwestować, zarządzać pieniędzmi w swojej firmie, powinieneś zapoznać się z treścią poniższych pozycji. Jednak przepuść treść przez sitko z drobnymi dziureczkami. Historie przedstawione w tych książkach znalazły duże przełożenie na rynku amerykańskim. Całą trylogię przeczytałem w przeciągu 3 dni, lektura jest strasznie wciągająca Pierwsza książka jest polecana przez wszystkich inwestorów, w szczególności związanymi z nieruchomościami pod wynajem i flipami. Od lat jest nieprzerwanie na listach najlepiej sprzedających się książek na całym świecie.

To książka, którą powinien przeczytać każdy z nas. Ta książka powinna być podręcznikiem przedsiębiorczości w szkole średniej. Wówczas, kiedy chcemy dowiedzieć kim chcemy być. Do wybrania swojej ścieżki w życiu musimy zrozumieć jak działa system monetarny, czym są aktywa i czym są pasywa. A raczej nie czym są, tylko jak je zrozumieć i wykorzystać na swoją korzyść. Dlaczego nasza wartość netto nie mówi nam wszystkiego? Wartość netto jest bardzo płynna i subiektywna, cashflow jest zestawieniem bezwzględnym, które bezpośrednio mówi nam o naszej wartości, prognozuje nasza przyszłość i mówi o naszej przeszłości. To spojrzenie z góry na to jak radzimy sobie z zarządzaniem pieniędzmi. Po przeczytaniu tej książki zrozumiemy, która droga rozwojowo biznesowa jest dla nas. Robert Kijosaki przedstawia podejście swojego ojca pracującego na etacie i jego rozumienia świata finansów oraz ojca swojego przyjaciela Mike’a, który uczy go podejścia biznesowego i inwestycyjnego. Robert dzieli się swoimi przemyśleniami syntezują rady obu ojców. Po przeczytaniu zrozumiemy dlaczego chcemy pracować na etacie, dlaczego możemy chcieć być na własnej działalności i jakie plusy i minusy się z tym wiążą. Czytelnik dostanie informacje dlaczego warto uczyć się i pieniądzach, pozna różnice pomiędzy samozatrudnieniem i etatem, a bycie biznesmenem i inwestorem i w jaki sposób można zarabiać pasywnie.

Kwadrat przepływu pieniędzy

To kontynuacja bogatego ojca, dla czytelników, którzy zainteresowali się jak zostać biznesmenem i inwestorem, a raczej jak zacząć myśleć jak oni. Przekazuje czytelnikowi również najistotniejsze plusy i minusy bycia w każdym fragmentów z kwadratów (etat, samozatrudnienie, szkółki, inwestycje) i w jaki sposób w każdym z tych obszarów działają państwo i podatki, które pobiera. To nie jest książka dla ludzi, którzy nie są pewni siebie, boją się, oczekują bezpieczeństwa i spokoju. To nie jest książka dla ludzi, którzy chcą żyć z dnia na dzień. To nie jest książka dla tych, którzy nie chcą przejmować się swoją przyszłością i czują się z tym dobrze. To książka dla tych, którzy posiadają minimalna wiedzę w zakresie finansów i tego jak działa system i tych, którzy zapewne są już w pewnym stopniu inwestorami i zrozumieli, że nie mogą bezgranicznie polegać na ciemnocie i obietnicach, które im się wciska na każdym kroku. To również książka, dla osób, które chcą zrozumieć biznes, a także to dlaczego samozatrudnienie i ciągła praca jako specjalista nie należy postrzegać jako prowadzenie biznesu.

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca

To już podróż w głębokie zakamarki w stronę zrozumienia funkcjonowania biznesu i bogacenia się na wielką skalę. Ta książka skierowana jest tylko dla osób chcących zbić ogromny majątek, mieć świetny biznes, być genialnym skutecznym inwestorem lub tych, którzy chcą przenieś swój biznes na wyższy poziom, albo chcą zrozumieć dlaczego ich firma się nie rozwija w tak szybkim tempie jak tego oczekują. Jednak to wymaga pogodzenia się faktem, że to tak na prawdę nie produkt jest najważniejszy, co może wydawać się dziwne i smutne. Jednak takie są realia, a autor faktycznie trafnie do tego przekonuje. W końcu sam nie jest najwybitniejszym pisarzem, a jednak jego książki, kursy i gry sprzedają się w tak olbrzymich ilościach. To podręcznik stawania się bogatym, który pokazuje kolejne kroki, by się do tego przybliżać.

Całą serię oceniam bardzo pozytywnie. Nie sądziłem, że w tych książkach będzie przekazana taka wiedza i zrozumienie niektórych aspektów finansowych, które raczej nie są dostępne w zasięgu zwykłego szarego obywatela. Sądzę, że to przydatna wiedza dla każdego kto chce być świadomy dlaczego jedni są biedni, a inni bogaci i jest gotów pogodzić się z tą wiedzą lub ją wykorzystać. Będę z pewnością sięgać do kolejnych książek serii Bogaty Ojciec, a gra Cashflow 101 jest już w drodze do mnie 😁.

3m się czytelniku i rośnij w siłę!

close

Zapisz się na newsletter!

Pobierz darmowy e-book

Aby być na bieżąco już dziś
Dołącz do nas już dziś korzystaj z darmowych treści i niespodzianek po zapisaniu się do listy.

Jeśli nie znajdziesz maila zobacz do folderu SPAM

Zapisując się na listę mailingową akceptujesz naszą politykę prywatności. Nigdy nie będziemy Cię spamować, nikomu nie udostępnimy Twojego adresu. Będziemy Cię jedynie informować o treściach, pomogą Ci być szczęśliwszym, skutecznym, silnym, sprawnym i zdrowym człowiekiem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *