Dostęp do najnowszych materiałów bezpośrednio na Twojej skrzynce e-mail

Zbiór zebranych informacji dotyczących platformy Revolut Bank – Innowacyjne wszystko w jednej aplikacji

Revolut i moja opinia po 3 latach użytkowania oraz nowe zmiany

Dziś coś o tematyce finansowej. A będzie to zbiór moich wniosków po prawie trzech latach korzystania z Revoluta, nowe zmiany i informacje oraz trochę na temat krypto w Revolut.

Jak się okazuje jeszcze nie wszyscy moi znajomi korzystają z tego typu udogodnień platformy Revolut, ponieważ albo nie mają takiej potrzeby i posiadają wiedzę na ten temat, albo jeszcze nie wiedzą wszystkiego i do nich kieruję ten materiał.

Po ostatnim wpisie i filmiku sporo osób zwróciło się do mnie w sprawie XTB i właśnie REVOLUTA. Dlatego dziś ten materiał poświęcimy także tematyce związanej z finansami.

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi treściami to możesz pobrać naszego darmowego ebooka ze strony zapisując się na newsletter.
Tam w rozdziale finanse znajdziecie więcej informacji poświęconej tej tematyce.
Zobacz też słownik pojęć w tematyce finanse

Główne cechy aplikacji Revolut:

 • bardzo tani kantor,
 • wypłaty z bankomatów –

Bezpłatne wypłaty z bankomatów
Limit 800 zł/miesiąc lub 5x wypłat

 • możliwość inwestowania,
 • nowa strona internetowa,
 • przelewy dowolnych walut obsługiwanych przez Revolut pomiędzy użytkownikami,
 • okresy promocyjne, jak np. przedwczorajszy – mając konto możecie także zapraszać innych i każdorazowo otrzymywać 30 zł poprzez linki afiliacyjne,
 • Revolut bank to właściwie wiele funkcjonalności w jednym miejscu,
 • aktualnie Revolut dla nowych użytkowników jest zwykłym litewskim bankiem i co się z tym wiąże jest objęty bankowym funduszem gwarancyjnym do 100tys Euro, szczególny BFG pod linkiem:
  Bankowy fundusz gwarancyjny
 • możliwość bezpośredniego wsparcia organizacji pożytku publicznego poprzez przekazywanie darowizn,
 • kredyt,
 • i wiele innych.

Cennik i zakres pakietów Revolut

Hasła użyte w filmiku:
Akcje giełdowe
ETF
Fluktuacja
IKE, IKZE
Portfel inwestycyjny

Wspomniane treści:
Finansowa forteca by Marcin Iwłuć

Ale zanim będziemy inwestować…
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że materiał nie stanowi żadnego rodzaju porady inwestycyjnej w rozumieniu (Dz. U. z 2005 r. nr. 206, poz. 1715), jest jedynie zbiorem zebranych informacji i indywidualnych spostrzeżeń na dzień publikacji.


Mój filmik z YT na temat Revolut

Revolut i moje początki w zabawie krypto walutami

Nie masz waluty?

Dziś chciałem powiedzieć trochę na temat platformy Revolut, ponieważ od dosyć dłuższego czasu z niej korzystam, można powiedzieć już od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Przewalutowania walut dokonuje od czasu założenia konta zawsze przez Revolut, ponieważ opłaty związane z transakcją wymiany są znikome.

Czasami gdzieś czytałem artykuł, że Revolut pobiera opłaty za przewalutowanie. Zdarza się nawet, iż w weekendy są one większe, ale dotyczy to tylko niektórych walut. Na pewno nie tych, z których osobiście korzystam.

Możesz zarabiać

Dzisiaj natomiast chciałem powiedzieć o tym, że czasami Rewolut włącza promocje dzięki, którym za polecenia linkami afiliacyjnymi możesz zarobić zarówno Ty, jak i osoba, która założy konto z Twojego polecenia.
Teraz dzięki temu, że Rewolut już od jakiegoś czasu stał się bankiem, będziecie mogli korzystać z platformy w sposób bardziej bezpieczny. Z pewnością otworzą się na niego osoby, które do tej pory wzbraniały się przed utworzeniem konta i przekazaniem kapitału ze względu na sceptyczne nastawienie.

Mój filmik z YT na temat Revolut

Inwestowanie w Revolut

Dodatkowo jedną rzeczą, o której warto wspomnieć to możliwość „inwestowania” za pomocą platformy Revolut. Właściwie to pośredniego inwestowania w akcję (z tego co się orientuje tylko amerykańskie), w towary (takie jak złoto, srebro), ale co ostatnio jest dosyć popularne i istotne w tym momencie to możliwość inwestowania za pomocą Revoluta w krypto waluty. Użyłem tutaj sformułowania „pośrednio” ponieważ, jeśli dobrze się orientuję, nie możemy tych walut sobie przetransportować na swój własny portfel elektroniczny walut. Mamy swego rodzaju kontrakt z revo, że jesteśmy posiadaczami krypto, ale najprawdopodobniej nie możemy bezproblemowo wyprowadzić ich poza platformę. Więc jeśli warunki usług ulegną zmianom, musimy się z tym liczyć.

Dlaczego o tym wspominam?
Ponieważ jeśli chodzi o Revo – inwestowanie w krypto waluty nie jest bezpośrednie, jak ma to miejsce w przypadku takiego zakupu na giełdzie. Więc na tą chwilę nie jest to najbezpieczniejsza opcja zakupu dużych ilości krypto.

Jeśli ktoś nie zamierza robić jakiś wałków z użyciem Rewolut, to coś takiego, jak zablokowanie konta wraz z kapitałem jest raczej mało prawdopodobne natomiast, pojawiły się wiadomości, że jak najbardziej możliwe i natura zna już kilka takich wypadków.
Co wówczas się stanie z naszym kapitałem? Co z naszym krypto kapitałem? Osobiście nie wiem i nie chciałbym znaleźć się w takiej sytuacji, więc moje zasadnicze środki nie będą, na wszelki wypadek, trzymane w portfelu Revolut.

Dobre rozwiązanie dla niewielkich kwot – inwestowanie na Rewolucie

Niemniej jeśli mamy do „zainwestowania” jakieś niewielkie kwoty, a jednocześnie nie chcemy ponosić dużych kosztów transakcyjnych np. 30 zł za transakcję, to tego typu zakupy wydają się być fajną alternatywą do wszelkiego typu konkurencyjnych rynków giełdowych. Myśląc o niewielkich transakcjach mam na myśli kwoty 100 $ i mniejszych.

Wydaje mi się, że pomimo olbrzymiego kosztu transakcyjnego wyrażonego procentowo, możemy właśnie stawiać pierwsze kroki i bawić się za pośrednictwem platformy Revolut. Koszty tych transakcji, czyli zarówno kupna i sprzedaży będzie obciążone 2,5% procentową marżą.

Podatek od zysków kapitałowych w Revolucie

Podatek należy zapłacić w momencie zmiany na walutę fiducjarną lub wymianę krypto na towar lub usługę, bądź także, kiedy wysyłamy krypto innej osobie np. koledze.

Więcej informacji o tym Jak rozliczać kryptowaluty w 2021 roku? w tym artykule.

Na koniec

Jeśli chodzi o sam Revolut to jest świetne rozwiązanie, które ma swoje mankamenty. Jednak jeśli chcesz tanio kupować walutę powinieneś z niego korzystać.
Link do założenia:

Skorzystaj z mojego linku i zarejestruj sie w banku Revolut

A propos inwestowania w krypto waluty może wspomnę kiedyś w innym materiale, przede wszystkim, jak będę miał w tym temacie więcej doświadczenia. Na ten moment, jedyne co mogę powiedzieć to, że od ostatniego czasu, pierwszy raz wpakowałem tam jakieś niewielkie środki w celu zakupienia krypto walut i muszę przyznać, iż mam tam dosyć fajne ROI – stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Krypto waluty są bardzo fajną zabawą i okazją do poznania samego siebie. Jeśli się trafi dobry moment to nawet czasami okazuje się, iż tygodniowe, chociaż nawet często dziennie fluktuacje cen na krypto mogą oscylować nawet o dziesiątki procent. Niejednokrotnie obserwuje wzrosty i spadki z często nawet 50%, co otwiera bramy do raju spekulacyjnego.

W związku z tym, zauważam u siebie dość intensywny przyrost wartości portfela. Dzisiaj miał miejsce bardzo spory spadek wielu krypto, co czyni okazję dla kupujących.

Oczywiście link do filmiku znajduje się w opisie

A cały wpis na ten temat znajduje się na naszej stronie pod linkiem:

Także na dzisiaj tyle na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Darek 🙂

Wymiana waluty Rewolut
Wymiana waluty
Waluta dostępna na koncie revolut
Waluta dostępna na koncie revolut

Zapraszamy także do grup tematycznych na FB – GRUPA Finanse osobiste

Jeśli chodzi o poprzedni materiał nT XTB to:

Mój filmik z YT na temat Revolut

close

Zapisz się na newsletter!

Pobierz darmowy e-book

Aby być na bieżąco już dziś
Dołącz do nas już dziś korzystaj z darmowych treści i niespodzianek po zapisaniu się do listy.

Jeśli nie znajdziesz maila zobacz do folderu SPAM

Zapisując się na listę mailingową akceptujesz naszą politykę prywatności. Nigdy nie będziemy Cię spamować, nikomu nie udostępnimy Twojego adresu. Będziemy Cię jedynie informować o treściach, pomogą Ci być szczęśliwszym, skutecznym, silnym, sprawnym i zdrowym człowiekiem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *