Dostęp do najnowszych materiałów bezpośrednio na Twojej skrzynce e-mail

WYBORY do sejmu 2023

Moje przemyślenia i decyzja

Jak głosują poszczególne komitety w trakcie posiedzeń sejmu nad kluczowymi dla nas ustawami

Głosowania – po czynach ich poznacie.

https://wykop.pl/wpis/55333047/konfederacja-to-jedyna-partia-opozycyjna-ktora-nie

https://www.hejto.pl/wpis/piss-ko-i-lewica-maja-zadziwiajaca-zbieznosc-ideologiczna

Podsumowanie

Przepychanka Jarek i Donald popis, Hipokryzja. PO miało afery, ale afery PiS gonią afery. Wystarczy spojrzeć na ostatni miesiąc…

Koalicja nie ma nic do zaproponowania i jednocześnie na wszystko. Sam populizm i walka z PiS. Co z resztą pokazała ostatnia DEBATA na TVP. Licytacja, kto da więcej, jednocześnie zmniejszając wpływy budżetowe, a pieniądze znajdą się automatycznie. Czy naprawdę ktoś w to wierzy? Czy raczej godzi się z tym, że w ramach chwilowych korzyści będziemy zadłużać się na dziesięciolecia? Czy to normalne, że chcemy akceptować niezbilansowany budżet i tonąć w kolejnych długach? Czy to w końcu normalne, że mamy pozabudżetowe fundusze? Przypominam, że deficyt ma wynosić 164,8 mld zł. Rozumiem jakieś nieprzewidziane zbrojenia, bo obecnie nie mamy nic, ale to jednoczenie nie wiąże się z ograniczeniem innych wydatków, a wręcz przeciwnie.

To jest dokładnie tak, jakbym zaoferował Ci pewną umowę. Będę dawać Ci pieniądze, a kredyty będę brać na Twoje nazwisko. Dodatkowo oczywiście Ty nie dostaniesz wszystkich pieniędzy z kredytu, bo będę z nimi robił to, co będę chciał. Będę również dawał je innym. Po kilku latach ja będę bogaty, a Ty, Twoje dzieci i wnuki zostaną z długami.

Ostatecznie podobnie jak w trakcie choroby, koszty społeczne gospodarcze i finansowe również zaciągnięte jako pożyczki – kradzież majątków naszych dzieci i wnuków, będą wyższe w trakcie interwencjonizmu niż, byłyby w warunkach podchodzenia do tematu racjonalnie.
To jest dokładnie tak, jakbym zaoferował Ci pewną umowę. Będę dawać Ci pieniądze, a kredyty będę brać na Twoje nazwisko. Dodatkowo oczywiście Ty nie dostaniesz wszystkich pieniędzy z kredytu, bo będę z nimi robił to, co będę chciał. Będę również dawał je innym. Po kilku latach ja będę bogaty, a Ty, Twoje dzieci i wnuki zostaną z długami.

Kto zagłosuje na lewice? Ktoś, kto musi zrobić aborcję, ktoś kto lubi ideologie marksistowskie socjalistyczne, komunistyczne. Ktoś kto nie kieruje się dobrem społeczeństwa, Polski, kolejnych pokoleń i patrzy raczej na osobiste korzyści w kategoriach indywidnych potrzeb jednostki nie zważając na koszty. Może to być też osoba, która nie interesuje się polityką, ekonomią, gospodarką, obronnością.

Niektórzy będą głosować więc na 3 drogę. Tych ludzi jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Podchodząc racjonalnie do sprawy, to nic innego jak wsparcie obecnego systemu. Jeśli wejdą to tak jak wynika ze sprzeczności jakie są w koalicji, nastąpi rozłam. Przeciwnicy gotówki i zwolennicy nieracjonalnego ekologizmu ostatecznie i tak przykleją się do KO. Co za tym idzie i tak nie będą realizować swoich postulatów, niektórych nierealnych i to dobrze, bo kilka z nich jest szkodliwych. Najgorsze, że Panowie był za restrykcjami wszelkimi w czasach choroby i obieraniem praw obywatelskich. Natomiast jeśli te rzeczy Wam nie przeszkadzają to jestem w stanie to zrozumieć. Każdy niech głosuje zgodnie ze swoim sumieniem.

Bezpartyjni, pjj to głos na PiS, lewica 3d to na ko

Wiele komitetów wzięło sobie niektóre z punktów Konfederacji. To nie jest jednak żadnym problemem, bo są to dobre pomysły. Borys Budka w ostatniej debacie również ostatnio zgadzał się 3x z Konfederacją w debacie energetycznej. Problemem natomiast jest to, że wielu polityków zmienia poglądy w zależności od trendu. Konfederacja jest stała w poglądach i jak pokazuje ich głosowanie w kluczowych kwestiach, nie jest im obojętny interes polski bez względu na poprawność polityczną. Wyzywają ich od teoretyków spiskowych i ostatecznie jak pokazują kontrole NIK Konfederacji mają racje. Nazywają ich onucami, kiedy bronią polskiej flagi, interesu Polski i Polaków, a zaraz przed wyborami, kiedy ludzie są zdenerwowani, że nie mają miejsca dla swojego dziecka w przedszkolu, że utrzymujemy inny naród płacąc im codziennie 40 zł za to, że po prostu tutaj są, dokładając im się do zakupu nieruchomości w Polsce. Czy jakiś inny naród dokładał Ci się kiedyś do Twoich inwestycji? Kiedy to jest na czasie, to nagle inni politycy zaczynają mówić językiem i słowami konfederacji.

Spotkałem się z twierdzeniami, że nie chcę głosować na Konfederację, dlatego, że Pan JKM gada często jakieś głupoty. Zgadzam się z tymi osobami i też mi się nie podobają takie wypowiedzi. Niemniej jednak, one nie są w żaden sposób pochwalane przez resztę osób w konfederacji. Przecież nie trzeba głosować na JKM, są inni politycy, z którymi pewnie podobnie jak większość się zgadzasz.
Sam byłem współzałożycielem partii. Wiem jakie to trudne. Jeden ze sposobów przedostania się jakkolwiek do mediów, to właśnie wypowiedzi, budzące kontrowersje.

Konferencja ma wielu dobrych polityków. Grzegorz Płaczek (mam zaufanie),Michał Wawer, Przemysław Wipler, Anna Bryłka, Ewa Zajączkowska-Hernik, Braun, Jakub Kalus, czy Krzysztof Bosak.

Filmiki z wypowiedzi polityków w istotnych kwestiach. Playlista.

Konfederacja nie chce rozszerzania prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, są za ochroną życia nienarodzonego to fakt…
Natomiast przecież aborcji nie robi się codziennie – czy kobieta, która codziennie wstaje musi codziennie mierzyć się z inflacją. A jeśli jest w ciąży to tym czym się przejmuję to raczej długami i podatkami, które zaraz ona, jej dziecko i wnuki będzie musiała w imieniu rządu spłacać. To jest okradanie obywateli. Na to wszystko idą pieniądze z długów.

W temacie ideologii np. Aborcji, to Konfederacja chce zostać przy tym co jest obecnie, więc nie rozumiem skąd ta burza. Podejrzewam, że większość tylko powtarza to co mówią liderzy inny partii, którzy chcą odwrócić uwagę od rzeczy najistotniejszych – Gospodarki, Bezpieczeństwa.
Jeśli w temacie realnej pomocy i bezpieczeństwie jesteśmy to nie sposób przypomnieć o braku wsparcia dla matek, dzieci i ojców na porodówkach i pogwałcaniu praw pacjenta i praw obywatelskich. Fajnie teraz mówić o reformach i wrzucaniu pieniędzy w NFZ. Popatrzmy jednak na czyny… Sprzeciw i pomoc tym osobom była ze strony oczywiście tylko jednego ugrupowania, którego kobiety pomogły w tym czasie 1500 rodzinom
Nie wspominając również o nadmiarowych zgonach oraz wszystkich ofiarach w trakcie zarazy, za które oczywiście odpowiedzialny jest rząd, ale również politycy i media wszystkich opcji, które temu przyklaskiwały. Ostatecznie szkody interwencjonizmu są większe niż samego problemu pierwotnego.

Nie ufam politykom. Nie ma takiego, z którym zgadzam się w 100%, nie ma Partii której ufam i na którą będę zawsze głosować. Natomiast w tych wyborach potrzebujemy kogoś, kto będzie patrzył innym na ręce i alarmował w chwilach nadużyć. Zaparkuję głos przy konfederacji, wezmę udział w referendum i będę miał nadzieję, że uda im się wprowadzić jak najwięcej elementów programu. Głos nieoddany, to jednocześnie głos na POPiS.
Polacy się budzą, ale są trochę leniwi i nie chce nam się dociekać faktów, zrozumieć. Widać w Polsce wzrost poparcia dla antysystemu. Podobnie jak w Niemczech. Poparcie dla Donalda Trampa w partii Republikańskiej to ponad 50%, a kolejny kandydat ma 17%, podobnie Wiktor Orban i tak samo Marie Le Pen, kiedy rośnie nienawiść do Pana Makarona. Świat się budzi 💪🇵🇱👍

Głosowałem kiedyś na po, głosowałem na Hołownie (czego żałuję), teraz zaparkuje głos przy Konfederacji. Dodatkowo wezmę udział w referendum.

Życzę Ci satysfakcjonującego tygodnia oraz w perspektywie czasu, zadawalających decyzji inwestycyjnych.

Pozdrawiam serdecznie
Darek 🙂

Hasła użyte w filmiku:
Poduszka finansowa
Rebalansing
ETF
Obligacje
Obligacje indeksowane inflacją
IKE, IKZE
Portfel inwestycyjny
Inne finansowe zobacz w słowniku pojęć na naszej stronie

Jeśli szukasz polecanych książek z zakresu finansów to zajrzyj do naszego ebooka oraz na stronę:
Zakładka Polecane -> Finanse


Zapraszamy także do grup tematycznych na FB – GRUPA Finanse osobiste

 • Dlaczego będziesz biedny na emeryturze. Czy da się temu zaradzić?!
  Jakie powinniśmy mieć podejście do przyszłości i dlaczego warto o tym rozmawiać nie tylko z dziećmi. Czy Polacy są nieodpowiedzialni i nie potrafią myśleć o tym co równie istotne? Czy potrafimy skupić się tylko na konsumpcji i wymówkach? O tym wszystkim w tym materiale. Porozmawiamy o danych i ich analizie, a nie tym, co nam się wydaje. Podzielę się oczywiście też swoją opinią oraz wyciągnę jakieś wnioski.
 • WYBORY do sejmu 2023
  Przepychanka Jarek i Donald popis, Hipokryzja. PO miało afery, ale afery PiS gonią afery. Wystarczy spojrzeć na ostatni miesiąc… Koalicja nie ma nic do zaproponowania i jednocześnie na wszystko. Sam populizm i walka z PiS. Co z resztą pokazała ostatnia DEBATA na TVP. Licytacja, kto da więcej, jednocześnie zmniejszając wpływy budżetowe, a pieniądze znajdą się automatycznie. Czy naprawdę ktoś w to wierzy? Czy raczej godzi się z tym, że w ramach chwilowych korzyści będziemy zadłużać się na dziesięciolecia?
 • Zakup nieruchomości? Czy kredytować czy kupować za gotówkę? Co się bardziej opłaca? Który wariant bezpieczniejszy?
  Zastrzeżenie jest jednak jedno, a mianowicie – przeciwnikiem pożyczania na konsumpcję. Przykładem takiej konsumpcji podpartej zadłużeniem jest wydawanie wynagrodzenia za stworzoną przez siebie wartość na pokrycie kosztów odsetek od rzeczy kupionych, które nie generują dodatkowego dochodu. Wyjątkiem od tego jest właśnie kredyt hipoteczny oraz kredyty inwestycyjne.
 • Podróż w czasie
  Droga 20 latko / drogi 20 latku, Pisze do Ciebie z przyszłości mając dziś 28 lat, będąc dzień przed swoimi urodzinami. Podobnie jak Ty, nie miałem w swoim otoczeniu nikogo takiego, kto by mnie rozumiał i pomógł mi się rozwijać. Mógł dać jakieś dobre dla mnie wskazówki, być mentorem. Znalazłem rozwiązanie
 • Dlaczego dywersyfikacja?
  Doświadczenie w inwestowaniu świadomym według obecnej strategii to ok 3 lata. Wcześniejsze działania nie były świadomymi inwestycjami, a jedynie spekulacją bez długoterminowej strategii. Stosuje połączenie strategii procentowego podziału portfela długoterminowego na różne walory finansowe i strategii DCA – dollar-cost average – czyli uśrednianie polegające na rozkładaniu zakupów i sprzedaży na równe sumy i regularne transakcje według strategii. Mam zaplanowaną strukturę portfela z podziałem na nieruchomości (fizyczne i papierowe [reity] ), ETF’Y i akcje, obligacje i obligacje indeksowane inflacją, kruszce, kryptowaluty i inne, m.in. towary. Gdzie co jakiś czas dokonuje transakcji, by podział wszystkich środków zgadzał się procentowo z założeniami, inaczej mówiąc, co 1-3 miesiące uzupełniam każdy z tych walorów odpowiednią wartością. Posiadam 10 procentowy portfel spekulacyjny, w celu zabawy spekulacyjnej, dający emocją ujście. Dzięki temu też więcej uczę się o samym sobie i inwestowaniu. Najgorszym wrogiem dla naszych inwestycji oprócz rządów i podatków jesteśmy my sami i emocję, którymi najczęściej się kierujemy. Często w konsekwencji decyzji podjętych pod wpływem emocji, jak strach czy chciwość kupujemy na górkach i sprzedajemy na dołkach, a tego chcemy raczej unikać.
 • Inwestowanie w trudnych warunkach emocjonalnych czyli 10 wniosków, które pozwalają skutecznie inwestować i osiągać zyski bez zbędnych emocji.
  Doświadczenie w inwestowaniu świadomym według obecnej strategii to ok 3 lata. Wcześniejsze działania nie były świadomymi inwestycjami, a jedynie spekulacją bez długoterminowej strategii. Stosuje połączenie strategii procentowego podziału portfela długoterminowego na różne walory finansowe i strategii DCA – dollar-cost average – czyli uśrednianie polegające na rozkładaniu zakupów i sprzedaży na równe sumy i regularne transakcje według strategii. Mam zaplanowaną strukturę portfela z podziałem na nieruchomości (fizyczne i papierowe [reity] ), ETF’Y i akcje, obligacje i obligacje indeksowane inflacją, kruszce, kryptowaluty i inne, m.in. towary. Gdzie co jakiś czas dokonuje transakcji, by podział wszystkich środków zgadzał się procentowo z założeniami, inaczej mówiąc, co 1-3 miesiące uzupełniam każdy z tych walorów odpowiednią wartością. Posiadam 10 procentowy portfel spekulacyjny, w celu zabawy spekulacyjnej, dający emocją ujście. Dzięki temu też więcej uczę się o samym sobie i inwestowaniu. Najgorszym wrogiem dla naszych inwestycji oprócz rządów i podatków jesteśmy my sami i emocję, którymi najczęściej się kierujemy. Często w konsekwencji decyzji podjętych pod wpływem emocji, jak strach czy chciwość kupujemy na górkach i sprzedajemy na dołkach, a tego chcemy raczej unikać.
, ,


close

Zapisz się na newsletter!

Pobierz darmowy e-book

Aby być na bieżąco już dziś
Dołącz do nas już dziś korzystaj z darmowych treści i niespodzianek po zapisaniu się do listy.

Jeśli nie znajdziesz maila zobacz do folderu SPAM

Zapisując się na listę mailingową akceptujesz naszą politykę prywatności. Nigdy nie będziemy Cię spamować, nikomu nie udostępnimy Twojego adresu. Będziemy Cię jedynie informować o treściach, pomogą Ci być szczęśliwszym, skutecznym, silnym, sprawnym i zdrowym człowiekiem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *